Перше оголошення про консультації щодо поселення вимушених переселенців «Карітас Чернівці» оприлюднили 27 лютого, а вже наступного дня почали надавати їм прихисток.
 
Допомога переселенцям надається від першого телефонного дзвінка (який може трапитися як удень, так і вночі, і у вихідні) – і аж до моменту поселення. Як розповідає координаторка проєкту з організації прихистку та поселення переселенців Марія Марковська, потребуючі житла, окрім власне тимчасового даху над головою, можуть перед поселенням відпочити в офісі «Карітас Чернівці», прийняти душ, випрати й висушити одяг, поїсти і перепочити. До місця розташування вони за потреби також можуть бути доставлені силами нашої благодійної організації.
 
Потребуючих тривалого поселення (не менше 3 діб) розміщують у власному пристосованому приміщенні організації (наразі там мешкає 16 людей, з яких двоє дітей, і домашній улюбленець – пес) або у парафіян УГКЦ. «Карітас Чернівці» співпрацює в цьому напрямку з парафіями: Садгірською, Новожадівською, Вашковецькою, Вижницькою, частково Берегометською і Михальчанською. Також у співпраці з Селятинською ОТГ розміщують понад півтора десятка осіб у приміщенні пансіонату в Селятині.
 
«Своїх» поселенців наша благодійна організація обов’язково забезпечує продуктовими і гігієнічними наборами, а також на складі гуманітарної допомоги підбирає одяг, взуття, за потреби – ліки, памперси, дитяче харчування.
«За три тижні ми поселили більше тисячі людей, - підраховує Марія Марковська. – В якісь дні їх буває більше, в якісь менше. Зараз це до 25 людей в день».
 
За потреби короткочасного поселення (ночівля або не більше 1-2 діб) потребуючим надають інформаційну підтримку, консультують щодо таких варіантів, дають контакти гарячої лінії з поселення в місті та області або одного з комунальних підприємств, яке також надає прихисток.