Христос бажає родитися в душі кожного з нас, кожної дитини Божої. Подібно як Марія зачала Слово і його породила, як Церква Христова це Слово зберігає, проголошує, народжує в Євхаристії, в конкретних вчинках любові і милосердя, так само Христос хоче, щоб ми не тільки його почули і зачали, але щоб Слово, зачате в нашій душі, мало шанс в нас народитися і втілитися в творчих діях віри, в милосерді, в ділах; щоб не сталося духовного аборту, коли СЛОВО в нас зачалося, але так і не народилося.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ПРЕОСВЯЩЕННОГО ВЛАДИКИ ЙОСАФАТА

Всечесному духівництву і монашеству, возлюбленим братам і сестрам

Чернівецької єпархії УГКЦ

«Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина, і дасть йому ім’я Еммануїл» (Іс. 7,14) 

Христос рождається! Славімо Його!

 

Христос народився від Діви

 

Як переповідає євангелист Матей, просвічений уві сні святий Йосиф починає розуміти, що ЗАРАЗ розгортається Божий задум: його заручена Марія є тією Дівою, котра зачала Еммануїла, а сам він покликаний до співпраці у цьому проекті спасіння, автором якого є сам Бог. Від Йосифа вимагалося послуху віри і довір’я, а також обов’язок співпрацювати з Усевишнім у його задумах.

«Блаженна та, яка повірила». Марія є блаженною, бо повірила, і зустріч з Богом є плодом віри. Це виводить на передній план постать Марії, Дівиці-Матері, що готується привести у світ Ісуса, Спасителя світу. Зосереджуємо свій погляд на Ній, котра є прикладом віри та любові, й можемо запитувати себе: якими були Її думки протягом цих місяців очікування і час народження?

Просімо в Пречистої Діви Марії вимолити для нас благодаті пережити саме Різдво і весь час різдвяних свят не розсіяно, щоб у центрі не було нашого “я”, але Ісусове “Ти” й “ти” наших ближніх, особливо тих, які потребують відкритої руки. Нехай станемо здатні нести з радістю цю Добру Новину до Єлизавети й до інших, щоб їх потішити, до всіх, котрі перебувають у неволі гріха.

 

Христос рождається від Невісти

 

Другий вимір народження Христа - це коли він народжується від Невісти, якою, крім Богородиці, є Церква як спільнота народу Божого. Його воля у тому, щоб постійно народжуватися в Церкві і з церковної спільноти вірних, тих, що в Христа хрестилися і в Христа зодягнулися. З такої церкви народу Божого, якою вона є - святою і грішною, бо в ній знаходяться багато грішників, але саме з такої церкви Христос хоче народитися для світу. І це велика радість для нас, членів церковної спільноти, що Господь не соромиться її, і хоче з неї родитися, постійно народжуватися, щоб обійняти всіх, хто хоче належати до неї, бо має велике і безмежне милосердя до дітей Божих, щоб допровадити їх до Отця. Син Божий хоче народитися зі своєї Церкви, і Він може свою Невісту знову зробити прекрасною, заново наверненою, знову привабливою, і це дає нам велику радість і надію, оперту на Бозі.

Христос рождається щоразу, коли ми служимо Божественну Літургію. Він приходить і уділяється нам і вірним як дар безкорисливої Любові. Отож, спішімо й ми понести у цей світ Добру Новину – Христа, який воплотився заради кожного з нас, щоб Його благодаттю ми були спасенні.

 

Христос бажає родитися в душі кожного з нас

 

Христос бажає родитися в душі кожного з нас, кожної дитини Божої. Подібно як Марія зачала Слово і його породила, як Церква Христова це Слово зберігає, проголошує, народжує в Євхаристії, в конкретних вчинках любові і милосердя, так само Христос хоче, щоб ми не тільки його почули і зачали, але щоб Слово, зачате в нашій душі, мало шанс в нас народитися і втілитися в творчих діях віри, в милосерді, в ділах; щоб не сталося духовного аборту, коли СЛОВО в нас зачалося, але так і не народилося. Євангелист Йоан подібно писав:  ті, що прийняли Ісуса, ті народилися не тільки з тіла і крові, але згори від Духа Святого. І ця правда про нове народження Слова в нас має також вийти від нас і поширитися поза нас, це має рости і будувати спільноту вірних через видимі діла милосердя. Таке потрійне народження Христа нехай супроводжує кожного з нас в часі різдвяних свят, коли ми святкуємо і творчо прославляємо Новонародженого в наших прекрасних колядках, прийняттям і частуванням дітвори і дорослих колядників, участі у дійстві вертепу, пожертв для церковного хору, святочних відвідин родини та друзів. Таким чином ми залишимо місце для Божої Любові, Яка сьогодні хоче стати тілом і замешкати між нами.

 

Від імені усього буковинського духівництва та від себе самого бажаю вам у цей новий рік благословення від народження Слова Божого у нас, а Пресвята Богородиця, прославлена в чудотворній іконі «Надія безнадійних», яка вказує нам на Ісуса, нехай покриє своїм омофором нас, наших військових, що служать і захищають дитя, батька і рідну матір, хай збереже нас від війни і пандемії. Хай вифлиємська зірка провадить і вкаже кожному шлях до нашого Господа Ісуса Христа. Христос рождається! Славімо Його!

 

 

† ЙОСАФАТ

Єпископ Чернівецький

 

Дано у Чернівцях,

при Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці,

в день Прп. Спиридона чудотворця, єп. Трімитійського, 25 грудня 2021 року Божого.