З 29 листопада по 1 грудня духовенство Чернівецької єпархії взяло участь у третьому модулі програми Інституту постійної формації духовенства на тему «Господарська діяльність релігійних організацій». Навчання проводилось у рамках проєкту Української соціальної академії щодо розвитку управлінських здібностей для священників. Спікерами стали о. Іван Смішко, юрист Івано-Франківської Архієпархії та пані Наталія Скорейко, бухгалтер.

 

Отець Іван у своїх доповідях поділився актуальними законодавчими та юридичними аспектами реєстрації релігійних організацій, документального супроводу парафії, розповів про правові відносини парафії з державою.

Пані Наталія детальніше продовжила тематику, поділившись знаннями про основи бухгалтерського обліку для релігійних організацій, норми оподаткування та звітності. Також спікерка розповіла, як правильно релігійній організації взаємодіяти з фізичними та юридичними особами, та які є загрози у разі порушень.

Даний модуль покликаний краще ознайомити отців з бухгалтерським обліком на парафії. Особливо актуальні ці знання в умовах розвитку парафій, там де ведеться будівництво, чи засновуються нові парафіяльні громади. Ці знання мають убезпечити духовенство від помилок при господарській діяльності на парафіях та відповідно негативних наслідків, адже як відомо, незнання закону не звільняє від відповідальності.