Як відомо, 14 листопада – Всеукраїнський день молитви за сиріт, а 18 листопада – Всесвітній день убогих. В рамках цього «Карітас Чернівці» і відділ соціального служіння Чернівецької Єпархії провели форум, присвячений потребуючим. Участь в заході взяли представники парафій нашої Митрополії.

 

Отець Любомир Іваночко, директор Карітас Чернівці і очільник відділу соціального служіння Чернівецької Єпархії, говорив про важливість вміння розпізнати потребуючого і служити йому, як це збагачує кожну людину, а найперше – ту, яка служить.

Також поділився досвідом про можливості, які для цього надає «Карітас Чернівці».

Виконавчий директор Леся Кермач розповіла про основні напрямки допомоги потребуючим –центри, проекти, соціальну пральню, соціальну кав’ярню. Валерія Мартинюк – керівник Центру «Любов, яка лікує», в якому ми працюємо для молодих людей з інвалідністю, розповіла про своє покликання і служіння, про роботу центру. Іванка Нагірняк – керівник Центру «Дитяче серце – серце Господнє», який опікується дітьми з кризових сімей, розповіла про щоденне служіння дітям, навчання, веселі духовні табори.

Марічка Марковська - спеціаліст по роботі з дітками говорила про роботу соціальної кав’ярні, яка знаходиться біля Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці і де на всіх чекає смачна кава, делікатна випічка і можливість долучитися до справи милосердя через власну добровільну пожертву – символічну плату за каву, яку кожен відвідувач визначає сам.

«Важливо замислитися над зв’язком між спасінням і бідними», - підсумував о. Любомир Іваночко.