У неділю, 30 травня у Чернівцях відбувся «Обнова-фест», присвячений 30-літтю Незалежності України.

 

Організатори заходу, чернівецький осередок Товариства українських студентів католиків «Обнова», вирішили цього року дещо змінити формат та локацію, тому всі заходи організовувались на території центрального корпусу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Особливим гостем та доповідачем фестивалю в рамках «Вільного університету» став Блаженніший Святослав Шевчук. Обновляни віддавна запрошували Главу УГКЦ, і от нарешті їх мрія збулась – Блаженніший виступив з доповіддю на тему «Дар свободи».

«Я би хотів сьогодні поглянути разом з вами на тему свободи з духовного погляду. І тому не даремно ми сьогодні говоримо про свободу, як дар. Сучасне людство навіть коли роздумує над темою свободи у своєму людському досвіді, часом кидається у крайнощі. Хтось каже про свободу як мрію, інші кажуть про свободу як щось, що може людину сп'янити», - наголосив Патріарх Святослав.

Також спікерами на на тематику свободи та незалежності виступили Мирослав Маринович, Василь Герасим’юк, Леся Воронюк та Діана Попфалуші та Софія Сидоренко.

Крім того, для відвідувачів заходу працювала літературна сцена, Біблійний сад, відпочинкова зона та музична сцена.

Традиційно фестиваль завершився концертною програмою. У господарському дворику центрального корпусу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича працювала музична сцена. Розпочав виступи камерний хор "Чернівці". Надалі глядачів розважали власною творчістю Тьома Паучек, ZAPAL, Tik Tu, Сергій Присяжний (Мотор'ролла), Тартак та Сергій Фоменко (Мандри).