У катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, 29 травня, в переддень коронації чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних», відбулись молитовні приготування та урочиста зустріч корон з Ватикану.

Розпочали молитву молебнем до Богородиці, який очолив преосвященний владика Йосафат Мощич у співслужінні з єпархіальним духовенством. Опісля єпископ Чернівецький розповів вірним про історію чудотворної ікони та реставрацію, під час якої повернуто первісний автентичний лик та встановлено давніше походження: «Сьогодні ми маємо величну подію, тому що вінець того діла, яке Богородиця тут розпочала, є перед нашими очима. Вона повернулася після реставрації. Ми отримали повний відпуст від Апостольської столиці на кожну третю суботу місяця на нічних чуваннях і на всі богородичні свята. Відтак від Конгрегації Східних Церков благословення на коронацію ікони. Навіть Святіший Отець на окремій аудієнції поблагословив корони.  І завтра Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, приїде здійснити чин коронації. Тільки Богородиця могла стояти за тим, щоб все так швидко відбулося. Декілька осіб мені казали, що неможливо у такий короткий час все організувати. Богородиця справді хотіла того моменту її прославлення за ці 400 років», – зазначає єпископ.

Опісля розпочалась Велика Вечірня з Литією, під час якої єпископ Йосафат урочисто передав корони, які зустріли і перенесли до чудотворної ікони учасники катедральних мирянських спільнот – Матері в молитві, Апостольства доброї смерті, спільнота соціального служіння, УМХ, а також представники «Карітасу», ТУСК «Обнова», «Пласт». Відтак корони зустріли священники, і адміністратор катедри, о. Валерій Сиротюк, поклав їх перед іконою Богородиці.

Насамкінець владика Йосафат подякував усім, хто брав участь у приготуванні до цієї великої знакової для єпархії події, кульмінація якої відбудеться вже завтра.

 

Фото: с. Тадея Кланца, СНДМ