Тим місцем, де найчастіше зароджується, зростає і дозріває святість християнина, є парафія. Синод Єпископів УГКЦ 2011 року, бажаючи духовного відновлення всієї нашої Церкви, звернув особливу увагу на парафію – основну частку Божого люду, яка під проводом єпископа, як свого отця і вчителя віри, змагає до святості. Програма, що її затвердив Священний Синод, називається «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Завданням цієї душпастирської програми є допомогти всім вірним нашої Церкви навчитися «жити на вподобу Богові» (1 Сол. 4, 1), щоб таким чином зростати у святості і в єдності в Ісусі Христі.

Стратегію розвитку Церкви в цілому, і парафії зокрема, чітко окреслив у своєму Пастирському листі «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. План розвитку стратегії розрахований на період 2011-2020 років.

У кожній єпархії нашої Церви призначений координатор, який несе відповідальність за впровадження програми «Жива парафія − місце зустрічі з живим Христом».

Першим усним розпорядженням владики Йосафата Мощича було призначення всесвітлійшого отця Володимира Борового координатором Стратегії розвитку УГКЦ в Чернівецькій єпархії.

Цьогорічна зустріч єпархіальних координаторів стратегії розвитку проходила в Лос Молінос, що біля Мадрида (Іспанія). З 27 листопада по 1 грудня у зустрічі брали участь 38 єпархіальних координаторів зі всього світу, де є УГКЦ.

Головну тему зустрічі «Літургія і молитва» представив владика Венедикт (Алексійчук), голова Патріаршої літургійної комісії. Упродовж тижня координатори програми спільно працювали над втіленням теми Синоду 2017 року на єпархіальному та парафіяльному рівнях, а також обговорювали успіхи та виклики проведених програм.

Упродовж п’яти днів єпархіальним координаторам програми «Жива парафія − місце зустрічі з живим Христом» УГКЦ було представлено напрямки розвитку (стратегії) УГКЦ на період до 2020 року, їх представив о. Петро Рак - керівник Відділу комісій Патріаршої курії УГКЦ.

Під час зустрічей обговорювали формування єпархіальних структур УГКЦ, аналіз чинних структур в окремих регіонах, «Єпархіальне пасторальне планування», особливості парафій, якими опікуються монаші спільноти. Також говорили про аналіз душпастирського стану всіх парафій Церкви згідно статистичного опитування 2015 року.

В рамках заходу відбулася зустріч з Архиєпископом Мадриду, кардиналом Карлосом Озоро Сієра, який є  ординарієм для східних католиків Іспанії.

Зустріч у Мадриді завершилася 1 грудня представленням основних завдань наступних кроків для координаторів щодо втілення тематик упродовж всього наступного року.

Для молодої новоствореної Чернівецької єпархії участь в подібних стратегічних заходах є дуже цінним досвідом, оскільки дає можливість і правильний інструмент для побудови живих фундаментальних структур Української Греко-Католицької Церкви на Буковині.

 

Прес-служба єпархії.