Всечесному духовенству і монашеству, возлюбленим братам і сестрам

Чернівецької єпархії

 

«Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім’я Еммануїл» (Іс. 7,14)

Христос рождається! Славімо Його!

 

Возлюблені у Господі! У давні часи, коли на ізраїльську землю нападали сусідні народи з Дамаску і Сирії, мудрий старозавітній біблійний пророк Ісая пропонував юдейському цареві Ахазу цілковито довіритися Божому захисту і просити вишнього знаку. Але останній не захотів, бо мав свої ідеї і плани на спасіння. Тоді Ісая промовив: «Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім’я Еммануїл» (Іс. 7,14), що в перекладі означає «Господь з нами» чи, точніше, «з нами Бог!». І справді, після цього пророцтва два сусідні правителі, маючи нагальну потребу розв’язати внутрішні проблеми своїх країн, відступили від стін Єрусалима. Сповіщення про те, що діва народжує Еммануїла, стає профетичним знаком спасіння, який дарує Бог для свого народу.

 

Ангел же сказав їм: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу:
Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь.
І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах» 

(Лк. 2, 10-12) 

Преосвященним Владикам, всечесним та всесвітлішим отцям,

преподобним монахам та монахиням, возлюбленим братам і сестрам у Христі Івано-Франківської Митрополії УГКЦ

Христос Рождається! Славіте Його!

Дорогі в Христі! Зібравшись за святковим столом на Святвечір у родинному колі, ми по-особливому переживаємо навечір’я Різдва Христового, роздумуючи над таїнством Воплочення Божого Сина, бо «Слово стало тілом, і оселилося між нами» (Ів. 1, 14), розуміючи, що у світ прийшла досконала Божа Любов. Сьогодні ж вітаємо усіх наших рідних, близьких, знайомих з величним і радісним святом – Різдвом Христовим!

Зображення може містити: 10 людей 

З огляду на те, що цього року ми не зможемо ходити колядувати на потреби церкви, пропонуємо вам взяти участь у коляді через пожертву на корону для коронації нашої чудотворної ікони «Надія безнадійних» Папою Франциском.
 
Корони для Ісуса та Марії будуть замовлені у ювеліра. Виготовлені корони будуть передані папі Франциску для благословення та освячення, відтак передані до Катедрального собору у Чернівцях та урочисто покладені над ликом Ісуса та Богородиці.
 
Коронування є привселюдним актом визнання і почитання Богородиці, яка у чудотворній іконі «Надія Безнадійних», близько 400 років прославляється численними вислуханими молитвами, оздоровленнями та чудами.
 

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА

Високопреосвященним і преосвященним архиєпископам і митрополитам,
боголюбивим єпископам, всечесному духовенству,
преподобному монашеству, возлюбленим братам і сестрам,
в Україні та на поселеннях у світі сущим

Ви ж знаєте ласку Господа нашого Ісуса Христа,
що задля вас став бідним, бувши багатим,
щоб ви його вбожеством розбагатіли.
2 Кор. 8, 9

Христос народився! Славімо Його!

Дорогі в Христі!

Важко повірити, наскільки змінилося наше життя від останньої коляди минулого року до першого «Бог предвічний» цьогорічної різдвяної ночі. Упродовж 2020 року всі ми немовби були перенесені в інший світ— світ страху та непевності перед невідомим. Та незважаючи на обмеження, випробування і людські втрати через пандемію коронавірусу, ми разом, як Церква, у своїх родинах, парафіях, громадах і країнах не перестали бути носіями доброї новини надії, любові та радості. Тож цього року з нагоди Різдва Христового маємо в особливий спосіб засвідчити перед іншими про «велику радість, що буде радістю всього народу: сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк. 2, 10–11).

В інтернет-мережі поширюється повідомлення про те, що нібито парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня. Цю інформацію спростував і пояснив настоятель Буковинської парафії отець Василь Гасинець.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ священник пояснив, що у парафії не йдеться про зміну дати святкування Різдва. «Оскільки велика родина у трьох поколіннях парафіян виїжджає за кордон і 7 січня не матиме можливості взяти участь у Різдвяному богослужінні, вони попросили 25 грудня відслужити для них Святу Літургію з літургічними різдвяними текстами. З цим я звернувся до нашого владики Йосафата Мощича, який, задля добра вірних, поблагословив це одноразово завтра зробити», – сказав отець Василь.

Дочірні категорії