Другого серпня минає 6 років від часу архієрейського найменування преосвященного владики Йосафата Мощича, а 3 серпня - архієрейської хіротонії.

Преосвященний владико! Духовенство та миряни Чернівецької єпархії щиро вітають Вас та дякують Господеві за дар Вашого життя та покликання.
Дякуємо Вам за те, що Ви є між нами видимим знаком служіння Бога своєму народові. Як Добрий пастир, Ви впевнено провадите довірений Вам народ до брам Небесного Царства дорогою любові, віри, милосердя, миру і святості. Тож нехай Господь щедро обдаровує Вас усіма потрібними ласками, скріплюючи і надихаючи Вас на працю у Божому винограднику.

У Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці молилися
Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 155 річниці від Дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Отець Руслан Боровий, духівник ТУСК «Обнова», заснованого Шептицьким, під час проповіді пригадав вірним, що перед смертю митрополит Андрей сказав такі пророчі слова:

«Наша Церква буде знищена, розгромлена большевиками. Але держіться, не відступайте від віри, від святої Католицької церкви. Тяжкий досвід, який впаде на нашу Церкву, є хвилевий. Я виджу відродження нашої Церкви. Вона буде гарніша, величавіша від давньої та буде обнімати цілий наш народ. Україна увільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з’єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високо розвинутим і цивілізованим державам світу. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода будуть панувати в ній. Все те буде, як я кажу, тільки треба молитися, щоби Господь Бог і Мати Божа опікувалися все нашим народом, який стільки витерпів, і щоби ця опіка тривала вічно. Прощаюсь з вами. Будьте сильні і стійкі у вірі, витривалі і ревні у служінні Господу Богу! І більше мого голосу не почуєте, аж на Страшному Суді».

 
У неділю, 26 липня 2020 року, з благословення владики Йосафата Мощича, у Чернівцях закладено наріжний камінь під будівництво нової святині УГКЦ. Крім того, відбулося посвячення щойно зведеної богослужбової каплиці Преображення Господнього, що знаходиться на вул. Героїв Майдану, 111-Е.

На урочисту подію зібралося багато людей, деякі мешканці сусідніх будинків спостерігали з вікон своїх квартир. Територія, де знаходиться парафія – це спальний район, тому багатьом мешканцям буде дуже зручно приходити сюди.

28 липня 2020 року, владика Йосафат Мощич здійснив душпастирський візит у с. Селятин Путильського району з нагоди храмового празнику святого рівноапостольного князя Володимира Великого.
 
Урочистості храмового свята розпочалися привітанням владики Йосафата. На Божественній Літургії з Архиєреєм співслужили адміністратор парафії о. Ігор Кульчицький, протопресвітер Вижницький о. Василь Стефанко, о. Віталій Вінтонюк, о. Віктор Чуляк, о. Іван Шуфлат, о. Назарій Шпак, о. Андрій Куніцький та о. Ігор Романишин. Божественну Літургію супроводжували своїм співом брати-семінаристи з Тернопільської Вищої Духовної Семінарії.

«І зараз же звелів Ісус учням Своїм сісти в човен і пливти раніше за Нього на той бік...»Мт.14:22

Слово «човен» часто згадується у Святому Письмі і має свій особливий сенс. Довіра та сміливість - це те, що потрібно, щоб навчитися плавати по житейському морі. Не боятися хвиль і бурі, залишатися у спокої і плисти за Христом.

Здавалося? що там 3 дні, а вони стали незабутнім періодом нашого життя. Часом відпочинку і нового переосмислення.
Можна плисти під берегом, але там лише намул, тому, щоб відчути всю повноту, потрібно довіритися і відчалити на глибину.

Дочірні категорії