Владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, у спецвипуску телепередачі «Інтерв’ю з духівником», з нагоди 200-літнього ювілею Катедрального Собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці, розповідає історію цього храму та греко-католиків Буковини, ділиться враженнями від реставрації чудотворної ікони Матері Божої «Надія Безнадійним», а також відкриває плани щодо святкування великого ювілею.

 

Чернівецька єпархія  Української Греко-Католицької Церкви                      

Територія єпархії охоплює Чернівецьку область.

Площа 8 096 км². Населення 909 893 (2015 г.)

Чернівецька єпархія належить до Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Осідком єпархіального єпископа є місто Чернівці, катедрою  – собор Успіння Пресвятої Богородиці вулиця Руська 28.

Утворення Чернівецької єпархії УГКЦ відбулося 12 вересня 2017 року Божого відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ, потвердженого папою Франциском. Першим Правлячим єпископом новоствореної єпархії УГКЦ іменовано єпископа Йосафата Мощича. Інтронізація правлячого Архієрея кир Йосафата відбулась 18 листопада 2017 року Божого.                                                                                                                                         

З декрету про створення Чернівецької єпархії УГКЦ

За часів Київської Русі терени Буковини належали до Галицької єпархії (а з 1303 року – до Галицької митрополії) та активно християнізувалися за слов’янсько-візантійським обрядом. До монголо-татарської навали місцеві парафії територіально входили до складу Галицького Пониззя, а пізніше – до історичного регіону Карпато-Дністровського межиріччя під назвою «Русо-Влахія» («Молдо-Славія»). Спочатку ці землі канонічно підлягали галицьким владикам, однак у другій половині XIV століття, після розпаду Галицько-Волинського князівства, вони стали територіальним ядром новоутвореної Молдавської держави й основою фундованої наприкінці 1380-х років Молдавської Церкви (у 1401 році отримала статус митрополії), перших ієрархів якої хіротонізував галицький митрополит Антоній. Про тісну інституційну, культурну та еклезіальну пов’язаність Буковини з Київською митрополією свідчить номінація в середині XV століття галицьким митрополитом Йоакима, колишнього глави Молдавської Церкви (з 1447 року) ісповідника Флорентійської унії.

В центрі герба щит. За формою Іспа (іспанський) — одна з дев'яти основних форм щитів, що використовуються в геральдиці. Щит прямокутної форми, з півколом у нижній частині. Українська геральдика традиційно використовує іспанський щит, як основу гербів, тоді як в російській традиції панує французький. 

Щит на гербі утворений з трьох частин (триєдиний). У верхній частині на традиційно для ікон золотому фоні - Чудотворна Ікона Матері Божої Чернівецької.