Коротка історія

(історична довідка: о.Віталій Вінтоняк та о.Віктор Чуляк)

 

  • Церква св.Володимира Великого в с.Селятин збудована 1846 року. За деякими даними, спочатку була посвячена Успінню Пресвятої Богородиці. Коли і за яких обставин вона стала церквою св.Володимира невідомо. З приходом радянської влади була закрита і в різний час у ній були: колгоспний склад, спортзал середньої школи. В 1991 році знову відкрилася і відновилась церква за о.Михайла Косило, та зареєструвалася громада. В церкві провели невеликий ремонт, встановили іконостас під керівництвом місцевого митця Ватаманюка Ярослава Володимировича, також відновили бічні престоли, згодом 2007р. перекрили покрівлю замість шифру – коричневою бляхою, 2009р. замінили покрівлю на дзвіниці булатом і встановили новий булатовий хрест. 
  • З 2012 року власними зусиллями громади, розпочався капітальний ремонт церкви, початком цих пожертв був від жертводавців із США під впливом і стараннями о.Романа Мірчука (в сумі 5000$), та не малим особистим внеском родини Юрія Воронського, який з Божої ласки підходить до завершення.

Назва села

Село Селятин, Путильського району, Чернівецької області. Село нараховує 2000 населеня.

Назва парафії

Парафія св.Володимира Великого, Вижницького протопресвітеріату, Чернівецької Єпархії УГКЦ.

Повна адреса парафії

Провулок Український 1А, с.Селятин, 59131, Путильський р-н., Чернівецька область.

Розклад богослужінь

Кожної неділі і великі свята.

Дані про священика

о. Віталій Вінтоняк: емейл - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

                                       тел.моб.:  +0380980016786.

Служу з 2010 року, за цей період змінив 5 помешкань, на даний час на цій парафії квартири не маю, доїжджаю з Путили.

Кількість осіб на парафії

До парафії відносяться 50 родин.

Парафіяльна власність

Парафіяльна власність: Церква з дзвіницею, трапезна, шопа-склад для дров, у липні 2018р. розпочали будівництво трапезної на території церкви, також з 2019р. є новозбудована каплиця на території церковного подвір’я.