Коротка історія

У 1821 році в метричних даних о. Николая Загайкевича знаходимо запис про утворення греко-католицької громади русинів у Заставні.

У 1836 році першим постійним душпастрем було призначено Кирила Слопевського. Впродовж 27 років для греко-каотликів Заставни служили священики Іван Чомкевич, Николай Петровський, Анастасій Кнігницький, Лев Лукасевич, Юліан Самевицький, а найдовше – Теодор Рожавіський та Ілярій Курбас. Всі священики жили в бідності і без помешкання і в негараздах. У 1870 році настоятелем парафії було призначено Олексія Слісарчука, який був прикладом порядної, лагідної, розумної людини, чим притягував людей. Він був також співробітником у видавництві молитовників 1870 у Львові. У 1877-85 тут служили священики Іван Штих і Іван Устіянович. На той час у власності парафіїбуло вже 5 моргів поля, помешкання в центрі м. Заставна та розпочато будівництво церкви (на місці сьогоднішнього базару), до того часу служили почергово в римо-католицькому костелі.

У 1900 році вперше, як єпископ Станіславський до Чернівців прибув Андрей Шептицький. В тому часі майбутній митрополит відвідав всі парафії Буковини: Садгору, Вашківці, Кіцмань, Заставну, Путилу, Вижницю, Сторожинець та інші менші громади. Андрей Шептицький проповідував, навчав, зустрічався з молоддю, оглядав школи та культурні українські товариства, підносив авторитет греко-католицьких парафій, відстоював справи громад та українців перед місцевою владою.

Від 1885 року архівні дані є втраченими. Згідно з переказами старожилів, збудовану, але не накриту церкву радянська влада розвалила.

Свою діяльність парафіяльна громада відновила в 2001 році. Душпастирем став Микола Пасочка. Було згуртовано громаду та розпочато будівництво храму. Пізніше продовжив будівництво храму священик Ігор Базюк. А 25 листопада 2007 року було освячено невелику парафіяльну церкву. Активну участь у розвитку парафії взяли сестри Клавдія та Етілія Мазурик, які дали частину своєї земельної ділянки під забудову. Клавдія Мазурик, за освітою учитель, спочатку у Чернівцях, Коломиї, а потім у Заставні збирала підпільно парафіян, віднаходила майно церкви, багато вишивала (образи, хоругви, фелони, дальматики).

Назва міста

Місто Заставна.

Назва Парафії

Парафія Святого Священномученика Йосафата.

Повна адреса парафії

Вул. Севастопольська 2а, м. Заставна, Чернівецька обл., 59400.

Розклад богослужінь

Неділя і свята - 08:00

Дані про священика

о. Василь Петруняк - +380951280778; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Кількість осіб на парафії

30 родин.

Парафіяльна власність

Будівля церкви.