Коротка історія

У науково-довідковій бібліотеці державного архіву Чернівецької області зберігаються відомості про те, що церква Покрови Пресвятої Діви Марії Чернівецького деканату Станіславівської греко-католицької єпархії заснована в м.Садгорі в 1835 році. Минуло кілька десятиліть і в 1888 році у, нашому мальовничому містечку, була збудована Церква Пресвятої Діви Марії. Через два десятиліття, у 1902 році Храм добудували. Пізніше, під час відвідин парафій Буковини та Франківщини вона була благословлена митрополитом Андреєм Шептицьким. Першим настоятелем у Садгірській парафії був отець Михайло Козаревський, він працював тут найдовше від попередників. На ті часи кількість греко-католиків Садгори налічувала більше 17 тисяч, з них не тільки мешканці самої Садгори, а ще й жителі прилеглих сіл Чорнівки (хоча там і була своя дерев'яна каплиця для греко- та римо-католиків), Васловівці, Денисівці, Шубранець, Шерівці.А також Жучка, Рогізна та Ленківці, які на сьогоднішній день є частинами Садгори.

У  1956 році Храм був повністю знищений, залишились тільки стіни.На початку 90-х церкву повернули у власність громади і з 1992 року розпочалася її реставрація. Опікувався громадою на той час отець Михайло Косило, який був і настоятелем Собору Успіня Пресвятої Богородиці в Чернівцях. За його парафіяльного служіння було повністю облаштовано Храм. Тоді парафіян налічувалося до 20-ти родин.

З 1995 року настоятелем Храму є отець Володимир Боровий. Впродовж 1996-2000 років завершено всю основну роботу з реставрації Церкви.  Завдяки пожертвам і допомозі іноземних фундацій придбали іконостас, здійснили розпис храму. Буковинські митці Іван Балан та Юрій Гушкевич не лише майстерно розписали Церкву, а й відновили запристольну ікону Богородиці, датовану ще 1856 роком. У 2011 році повністю перекрили дах. Саме з таким надбанням греко-католицька церква Садгори підійшла до свого 110-го ювілею у 2012 році.

Згодом на подвір'ї було викопано криницю, а у 2015 році над церквою були встановлені чотири куполи, чим було повернуто Храм до його первозданного вигляду.

У 2016 році громада розпочала будівництво парафіяльного катехитичного центру.

Назва міста

Місто Чернівці.

Назва Парафії

Парафія Покрови Пресвятої Діви Марії.

Повна адреса парафії

Вулиця Данила Галицького, 60, м. Чернівці, Чернівецька область, Україна, 58025.

Блог парафії: https://tsekvadivumarii.blogspot.com/

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Парафіяльні спільноти

Матері в молитві, Біблійний гурток, катехитична школа, хор

Розклад Богослужінь

Пн - 09:00 - Божественна Літургія

Вт - 09:00 - Божественна Літургія

Ср - 09:00 - Божественна Літургія

Чт - 09:00 - Божественна Літургія

Пт - 09:00 - Божественна Літургія

Сб - 09:00 - Божественна Літургія за померлих

       18:00 - Вечірня

Нд - 09:00 - Утреня

       10:00 - Божественна Літургія

Дані про священика

о.Володимир Боровий – +380509380586, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Досвід служіння священика

Отець Володимир Боровий народився 26 листопада 1964 рокув с. Бариш,Тернопільської області. Навчався в Івано-Франківському Катехитично-Духовному Інституті 1992-1996 роках. Отримав ієрейське рукоположення з рук владики Павла Василика 16 квітня 1995 року в місті Тлумачі в храмі Христа-Царя. З 1995 року є сотрудником при Катедральному Соборі Успення Пресвятої Богородиці у місті Чернівці, і парохом парафії Покрови Пресвятої Діви Марії.

Отець Володимир має багаторічний досвід у катехитичному служінні для дітей та молоді, директором Центру Катехитичної Передподружньої Підготовки при Катедральному Соборі. Впродовж 19 років очолює піші прощі від Чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької "Надія Безнадійних" до Чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької.

Кількість осіб на парафії

До парафії належать близько 200 осіб.

Парафіяльна власність

У власності громади є церква та розпочате будівництво катехитичного центру.