«Хочу йти за Тобою, Ісусе!
          На Голгофу, камінням, іти.
          І прости мене, Боже, грішну,
         І дай сили свій хрест нести»
 Хрестопоклінна неділя Великого посту відома жителям Чернівців, як Хресна хода вулицями міста. Щорічна Хресна Дорога  стала доброю традицією городян і щороку збирає сотні вірян. Кожен, хто йде за хрестом рідним містом, в такий спосіб висловлює свою вдячність та любов до Спасителя за його безмірну жертву.

Цьогорічна Хресна Хода, яка відбулася  11 березня 2018 року, була особливою ще й тим, що проходила  з благословення та під духовним проводом першого єпископа Чернівецької єпархії владики Йосафата (Мощича). П’ятиметровий дубовий хрест під супровід страсних пісень, молитви, духовних наук, понесли  від Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці вулицями Чернівців.

На спільну молитву зібралися кілька тисяч жителів та гостей міста, духовенство Чернівецької єпархії УГКЦ та римо-католицькі священики.

Цього особливого дня, кожний християнин, який йшов за Ісусом роздумував над страстями Спасителя. Здається не було жодної людини, котра хоч би частинкою своєї душі не змогла відчути Божественну любов до себе. Звичайно, Хресна Дорога Чернівцями це відтворення дороги Спасителя 2000 років тому, проте роздуми над його стражданнями сьогодні – додають нам любові, милосердя і співчуття. Адже без цих трьох складових не можливо навернути мир в Україну. Кожен людський крок на Хресній Дорозі, кожна молитовна зупинка – це взивання до неба про мир в Україні.

На сьомій стації розважання, в центрі міста, до городян та державної влади звернувся правлячий Архієрей владика Йосафат, котрий ще раз пригадав чернівчанам про повернення на Центральну площу міста скульптурної композиції «Пієта». Єпископ закликав ревніше молилися за мир, якого чекає  Україна.

Хресна дорога Чернівцями (2018) не залишила байдужими жодне людське серце. Сподіваємось наші молитви почує Бог.

«Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим»

(Мт 11, 29).

Іванна Старик, фото - Тетяни Комар