Запрошуємо мешканців Чернівців на традиційні нічні чування біля чудотворної ікони Матері Божої "Надія Безнадійних".
 
У ніч з 20 на 21 червня 2020 р. Б. у Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Чернівці будемо разом творити молитву біля стіп Пресвятої Богородиці.
 
21:00 – Велика Вечірня
22:00 – Вервиця
22:30 – Молебень до Богородиці
23:00 – Молитви на оздоровлення
23:20 – Божественна Літургія

В переддень свята Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа запрошуємо мешканців Чернівців на традиційні нічні чування біля чудотворної ікони Матері Божої "Надія Безнадійних".

У ніч з 20 на 21 червня 2020 р. Б. у Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Чернівці будемо разом творити молитву біля стіп Пресвятої Богородиці.

21:00 – Архієрейська Вечірня

22:00 – Вервиця

22:30 – Молебень до Богородиці

23:00 – Молитви на оздоровлення

23:20 – Архієрейська Божественна Літургія

00:20 – Уділення повного відпусту прочанам

Чудотворний образ Чернівецької Богородиці є святинею церкви Успіння Пресвятої Богородиці в м. Чернівці – першого на Буковині греко-католицького храму. Ця ікона має назву «Надія безнадійним», адже молитва перед нею приносить зцілення від багаторічного безпліддя, а також звільнення від алкогольної та наркотичної залежності. Саме тому Чернівецьку Богородицю вшановують як покровительку родини, перед нею моляться за всіх членів сім’ї, ласку мудрого і гарного виховання дітей, за розв’язання важких життєвих проблем.


Гаслом чудотворного образу стали слова: «Стережися безнадійності – звернися до Надії безнадійних». У 2002 році до ікони відбулася міжнародна проща «Вервиця», після якої до настоятеля Успенського храму надійшло чимало листів із свідченням про щасливе зачаття і народження дитини в тих, хто взяв у ній участь. Проте, трапляються випадки, коли ласку дітонародження отримують навіть ті, хто молився перед копією Чернівецької Богородиці далеко від Чернівців. Особливим Божим знаком є те, що, за свідченнями, діти, випрошені перед цим чудотворним образом, народжуються, як правило, в дні церковних свят.


Історія ікони Матері Божої Чернівецької сягає часів Середньовіччя, коли був поширений іконописний стиль павутинного розпису. Відомості про походження ікони майже відсутні. Відомо тільки, що на початку XVIII ст. образ здійснив подорож із Риму через Грецію та Болгарію до галицьких монастирів і знайшов свій притулок на Буковині. Ця ікона згуртувала довкола себе ініціативну групу вірних для будівництва у 1821 році першого на Буковині греко-католицького храму. Відомий буковинський жертводавець і фундатор церкви Тадей Туркул у 1879 році в Кракові виготовив для ікони позолочені ризи. Ікона складається з двох частин: сам образ Божої Матері з Дитятком на руках та «віночка ангелів», які підносять Пресвяту Діву Марію на Небо, що був домальований в період, коли образ вставляли в бічний вівтар іконостасу. Сам іконостас був виготовлений у Відні. Над його розписом працював відомий польський іконописець Адам Отеховський. У 1879 році у Кракові були замовлені друковані копії Чернівецької Богородиці, що їх роздавали численним паломникам, які приходили вклонитися святині. Біля ікони свого часу молилися до Божої Матері видатні українські культурні діячі Ольга Кобилянська, Ірина Вільде, Степан Смаль-Стоцький та інші видатні українці,які були парафіянами Успенського храму. Із приходом на Буковину радянської армії в 1946 році Успенську церкву у греко-католиків відібрали і передали РПЦ, а в 1961 році перетворили її на промисловий склад. Тоді вірні встигли врятувати від нищення та перенести до Свято-Миколаївського храму УПЦ унікальний іконостас та кілька образів, серед яких опинився й чудотворний образ.


25 січня 1995 року образ Чернівецької Богородиці урочисто повернувся до собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, де його щодня відвідують паломники.

У Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці відбулися перші нічні чування перед іконою Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійним» у новому 2020 році.

Розпочали молитву колядками хор Катедрального собору «Осанна». Після Архиєрейської Вечірні, яку очолив владика Йосафат Мощич, отець Ігор Посоленик виголосив духовну науку про важливість реалізації життєвого покликання, довіри та послуху Божій волі.

Опісля традиційно провели вервицю паломники з Івано-Франківська та катедральна спільнота «Матері в молитві». Духовенство з вірними молилися молебень до Пресвятої Богородиці та за оздоровлення всіх потребуючих, після чого владика Йосафат покладанням рук благословляв паломників та парафіян храму.

Третьої суботи місяця липня запрошуємо на нічні чування біля Чудотворної ікони Матері Божої "Надія Безнадійним".

В ніч з 20 на 21 липня молитимемось разом із владикою Йосафатом, єпископом Чернівецьким.

Програма чувань:
21:00 – Велика Вечірня
22:00 – І наука
22:20 – Вервиця: радісні та страсні таїнства
23:10 – ІІ наука
23:30 – Вервиця: славні таїнства
23:55 – Молитви на оздоровлення.Помазання Єлеєм. 
Молебень до Богородиці
01:00 – Архієрейська Божественна Літургія
02:50 – Уділення повного відпусту прочанам.

Нагадаємо також, що папа Франциск надав повний відпуст усім, хто примириться з Богом через Таїнство Сповіді, прийме святе Причастя та відвідає як паломники чудотворну Ікону Чернівецьку.

А наприкінці перед перед нею помолиться в намірах Святішого Отця молитви «Отче наш», «Богородице Діво» та «Символ віри».

Відпуст уділятиметься прочанам кожної третьої суботи місяця під час наших нічних молитв-чувань (початок в 21:00). А також у всі свята, які присвячені Богородиці Марії та на свято апостола Юди Тадея.

Чернівецька єпархія готується до відзначення 1-шої річниці від дня свого заснування.

Першою подією в рамках святкувань будуть вже традиційні нічні чування, які відбуваються кожної третьої суботи місяця. Цього разу ми будемо молитися біля чудотворної ікони Богородиці в ніч з 17 на 18 листопада.

Кондак 1

Пресвятій Богородиці на честь материнства, що породила Слово Богочоловіка, Спаса і Відкупителя, ми грішні співаємо подячну пісню. Тебе, що стала Матір’ю світу просимо материнства для неплідних. Взиваємо до Тебе Богородице – подай ласку тим, що хочуть продовження роду мати, щоб ми Тебе великою родиною прославляли повсякчас:
Радуйся Надіє Безнадійним – Покрове материнства!